Zielona Gąska

Fundacja Zielona Gęś imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego powstała w 2007 roku. Opiekuje się twórczością poety, organizuje spotkania literackie, happeningi, spektakle. Co roku przyznaje dwie nagrody: Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz za najleposzą książkę dla dorosłych oraz Nagrodę Zielonej Gąski za najlepszą książkę dla dzieci.

2011
Nagrodę Zielonej Gąski otrzymała Małgorzata Strzałkowska za książkę „Zielony i Nikt“ Wydawnictwa Bajka.
2010
Nagrodę Zielonej Gąski otrzymał Jan Karp za książkę „Piosenka dla Karla” Wydawnictwa Bajka.
2009
Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz otrzymał Wojciech Widłak za książkę „Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach” Wydawnictwa Format.

One response

  1. Doprawdy, jak mało wiemy 🙁
    A rzeczywiście, kiedy idzie się do księgarni – ja bynajmniej tak mam, nieraz robię prezenty książkowe na Święta – to z książkami dla dzieci, młodych czytelników w rodzinie, wśród znajomych (przyjemność podarunkowa przy innych okazjach) zawsze mam dylemat, którą książkę wybrać. O ile wiek pozwala, to z reguły decyduję się na wiersze polskich autorów (nazwiska kojarzę z moich smarkatych lat albo z czasów studiów, różnie). Ale gdy mam chęć zakupić jakieś książki przygodowe, to naprawdę załamuję ręce. A co gorsza – sprzedawcy, tudzież pomocnicy kupujących raczej podpytują, jakiego autora mam na myśli, to mogą wskazać rząd, regał, dostępne w punkcie pozycje/ewentualnie możliwość zakupu w innej księgarni. Uważam, Asiu, że świetną decyzję powzięłaś rozpowszechniając tą OCZYWISTOŚĆ. Wskazane byłoby by i księgarnie, biblioteki, media trąbiły o tym „na prawo i lewo”. Mam nadzieję, że świadomość nas – Polaków z każdym dniem będzie coraz większa. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz