„Wrony i wąż” Aldous Huxley

wronyilustracje Agata Dudek
przekład Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010
Seria wydawnicza „Serio”
książka dla dzieci w wieku 4+

Wyróżnienie w konkursie na „Najpiękniejszą Książkę Roku 2010” oraz nominacja do nagrody „Książka Roku 2010” Polskiej Sekcji IBBY w kategorii graficznej.

Aldous Huxley, angielski autor książek dla dorosłych, napisał jedną dla dzieci. Książka została napisana w 1944 roku pięknym stylem i tak również została przetłumaczona. W klimat tamtych czasów bardzo dobrze wkomponowują się ogromne, najczęściej czerwono-czarne ilustracje Agaty Dudek. Pędzący automobil, kuchnia węglowa na nóżkach, olbrzymi imbryk, starannie podpisane puszki z przyprawami. A sami bohaterowie to dystyngowany pan Wrona w meloniku, z muszką, podparty laseczką. Obok pani Wrona w fartuszku (z pewnością ręcznie wyszywanym w długie zimowe wieczory) oraz wdzięcznym czepku. Do szczęścia brakuje tylko małych wroniąt, bo wszystkie złożone jaja giną w tajemniczych okolicznościach. Jednak pewnego dnia, na gorącym uczynku pożerania jajek, zostaje przyłapany pan Wąż. Jak skończyła się ta historia, jak Wężowi przyszło zapłacić za okrutne obżarstwo, najlepiej dowiedzieć się z książki, zwłaszcza, że finał jest zaskakujący.
„Wrony i wąż” to początek nowej serii „Serio” Wydawnictwa Dwie Siostry, na którą mają się składać teksty najlepszej światowej literatury dla dzieci zilustrowane przez polskich plastyków i pięknie wydane w twardej oprawie, w dużym, albumowym formacie.

Podobne książki:
Babcia-na-jablonim  czerwony_kapturekm  emilm

Dodaj komentarz