„Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry, „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej i „Chory kotek” Stanisława Jachowicza

chory_kotek_mstefek_burczymucha_m  malpa_w_kapieli_m
zilustrowała Katarzyna Bogucka
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010
wiek 3+

Wyróżnienie w Konkursie na „Książkę Edytorsko Doskonałą Edycja 2010/2011” oraz nominacja do nagrody  „Najpiękniejszą Książkę Roku 2010”.

Kto zna „Małpę w kąpieli” oraz „Pawła i Gawła” Aleksandra Fredry, „Chorego kotka” Stanisława Jachowicza i „Stefka Burczymuchę” Marii Konopnickiej? A kto ma już dość infantylnych i cukierkowych do nich ilustracji? – dla niego właśnie są te książki! Jak talerz dobrego żurku po wielkiej porcji słodkich mazurków, czyli moja pierwsza, powielkanocna refleksja 🙂 Geometryczne, nowoczesne i chłodne ilustracje Katarzyny Boguckiej mają właśnie taki żurkowy, niecodzienny, wytrawny smak. Niezastąpiony i bardzo potrzebny w zalewie słodyczy. Jeszcze jednym plusem tych książek jest ich poręczność. Niewielkiego formatu, cienkie, lekkie. Aż się proszą, żeby wrzucić je do torebki i zabrać w podróż, do lekarza, do restauracji, gdziekolwiek, gdzie czekanie może się przedłużyć. Wtedy nie ma, jak dobra lektura dla przyjemności i zabicia czasu.

Podobne książki:
30_lutegom  stobajekm  tralalinskim

Dodaj komentarz