Hervé Tullet „Naciśnij mnie”

nacisnijprzekład Marta Tychmanowicz
Wydawnictwo Babaryba, 2011
książka dla dzieci w wieku 1+
wydanie polsko-francuskie

Książka na liście bestsellerów „New York Times”.

Jeśli mamy alergię na książki dźwiękowe dla dzieci, ale marzy nam się dobra, interaktywna zabawa podczas lektury, to właśnie dla nas jest „Naciśnij mnie” Hervé Tullet. Książka oparta na banalnym pomyśle, właściwie nic nadzwyczajnego, a jednak tak genialnym, że od razu chwycił i stał się hitem w kilkudziesięciu krajach. „Naciśnij mnie” to książka do zabawy dla dzieci i dorosłych. Od pierwszej do ostatniej strony w kropki, które mnożą się, rosną, maleją, znikają, zmieniają kolory i położenie, przesypują się. Czy to w ogóle jest możliwe bez ekranu komputera? Możliwe, trzeba tylko wykonywać proste polecenia i …uruchomić wyobraźnię. A oprócz wesołej zabawy jest też nauka, bo przy okazji dziecko liczy, rozpoznaje kolory, kierunki prawo-lewo, co jest duże, a co małe i jeszcze za wszystko jest bardzo chwalone. Jednym słowem, nie tylko biedronki cieszą się, że mają kropki 🙂

Podobne książki:
alfabetm  kolorym  Kurcze-bladem  od_1_do_10m

4 responses

  1. Mój jakoś nie może się przekonać do tych kropek. Ale mamy też inne książki tego autora i bardzo je lubi. Wprawdzie są anglojęzyczne, ale jest mało tekstu, głównie są ilustracje.

  2. My najbardziej lubimy klaskać, potrząsać i sprawiać, że kropki rosną i rosną i rosną. Młodszy syn patrzy na nas zaskoczony i z wielkim uśmiechem na prześlicznej twarzy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *