„Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule” Maciej Jasiński

detektywmiszbysTo pierwsza część przygód detektywa Misia Zbysia oraz jego asystenta Boruska Mruka. Komiks został napisany specjalnie dla najmłodszych dzieci, stąd prosty, ale dopracowany i ciekawy scenariusz. Pewnego dnia w biurze detektywów zjawia się królowa pszczół i prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki znikającego z uli miodu. Nasi bohaterowie niezwłocznie zabierają się za śledztwo i niczym Sherlock Holmes oraz doktor Watson szybko namierzają złodzieja. Jednak ten równie sprawnie daje nogę. Nieustraszeni detektywi ruszają w pogoń pełnej przygód, przeciwności losów, a nawet chwil zwątpienia. Jednak dzięki wrodzonemu sprytowi oraz pomocy drugoplanowych bohaterów, akcja dynamicznie zmierza do szczęśliwego finału. Choć fabuła nie jest skomplikowana, komiks czyta się dobrze. Przejścia między przygodami są płynne i naturalne, a wszyscy bohaterowie sympatyczni. Jak przystało na komiks dla najmłodszych, kadry są duże i przejrzyste, wśród nich kilka rozkładówek, na których dzieci mogą wypatrywać złodziejaszka. Narysowane przez Piotra Nowackiego prostą i pogodną kreską, kolorowe, nasycone świeżością  i przyjemne dzięki Norbertowi Rybarczykowi. Wszystko razem to dla dzieci fajna zabawa z kryminałem, na którą, jak widać, nigdy nie jest za wcześnie.

Rysunek: Piotr Nowacki
Kolor: Norbert Rybarczyk
Wydawnictwo Kultura Gniewu, 2013
oprawa twarda, format 165×230 mm, 48 stron
książka dla dzieci w wieku 3+

Podobne książki:
tim i mikim  norka_zagladym  Pelerynek-i-pogodam  Do-zobaczenia-Felku-i-Tolum

9 responses

  1. ja zawsze byłam raczej mało za komiksami, ale ostatnio, po przeczytaniu kilku dobrych trochę się to zmienia… Kolejna pozycja tego wydawnictwa, która mnie zainteresowała

  2. myślę, że ta pozycja jest najbardziej wskazana dla dzieci w wieku 3-4 lat.
    z tego co mi wiadomo, scenarzysta pracuje nad tomem drugim, roboczy tytuł „Detektyw Miś Zbyś na tropie: Złoty Sokół Teksański”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *