“Czupieńki. Gwiazdka” Gerard Moncomble

czupienki gwiazdaCzupieńki czyli Sapieniek, Chlapieniek, Tycipieniek i Wiepieniek to sympatyczne skrzaty o cienkich nóżkach i długich ryjkach, ubrane w charakterystyczne płaszcze i ogromne kapelusze. Mieszkają w lesie w bajkowych domkach zawieszonych na drzewach. Stworzył je polsko-francuski duet: Gerard Moncomble – autor tekstu i Paweł Pawlak – ilustrator. Zarówno tekst, w świetnym tłumaczeniu Ewy Kozyry-Pawlak oraz nastrojowe ilustracje tworzą szczególny klimat tej książki. Nawzajem wspaniale się uzupełniają sprawiając, że w tej opowieści wszystko jest niezwykłe.
Pewnego zimowego wieczoru obok domu Czupieńków spada gwiazda. Niestety od razu zaczyna tracić swój blask, ale Czupieńki robią wszystko, aby jej pomóc. I choć nie działa ani cudowny napar z pokrzepidełka, ani piękna bajka i zabawna marionetka, siłą miłości i ciepła udaje się uratować gwiazdę. W samą porę, bo właśnie za chwilę w Betlejem wydarzy się wielki cud.
To z jednej strony pobudzająca wyobraźnię baśniowa opowieść. Z drugiej – subtelna historia o tym, czym naprawdę są Święta Bożego Narodzenia. “Czupieńki” wzruszają swoim ciepłem, czułością i delikatnością, wiarą w moc przytulania i w narodzenie Jezusa. Ta wiara z pewnością pokrzepi i ogrzeje niejedno serce.

ilustracje Paweł Pawlak
przekład Ewa Kozyra-Pawlak 
okładka twarda, format 21 x 23 cm, 36 stron
Wydawnictwo Media Rodzina, 2009
książka dla dzieci w wieku 2+

Podobne książki:
Przybiezelim  BNBullerbynm  yetim  Patrz-Madikam

One response

Dodaj komentarz