“Ćwiczenia z przyrody” Deyrolle

cwiczeniazprzyrodyTytuł “Ćwiczenia z przyrody” może skojarzyć się z nudnym, szkolnym obowiązkiem. Nic bardziej mylnego. To zeszyt, w którym znajdziemy fantastyczne tablice przyrodnicze i mnóstwo ciekawych zadań do wykonania. To zeszyt, do którego chętnie się wraca, a także jedna z tych nielicznych publikacji, która bez nadęcia pokazuje, że odkrywanie świata jest po prostu fajne.
Powstała w 1831 roku francuska firma Deyrolle od początku zajmowała się propagowaniem szeroko rozumianych nauk przyrodniczych. Dla celów pedagogicznych i ekspozycyjnych preparowała zwierzęta z całego świata, kolekcjonowała owady oraz wydawała tablice edukacyjne. Przedsiębiorstwo, jako sklep oraz miejsce wystaw działa po dziś dzień i cieszy się dużą popularnością. Jego wnętrze możemy zobaczyć nie tylko podczas wizyty w Paryżu, ale także oglądając komedię Woodyego Allena “O północy w Paryżu”, czy w teledysku “Historie Naturelle” Nolwenn Leroy, a reprodukcje kilku tablic w pokoju Matyldy z “Bardzo długich zaręczyn” Jean-Pierre’a Jeuneta.
“Ćwiczenia z przyrody” wydane przez Wytwórnię  są bardzo ciekawą publikacją, bo zrobioną właśnie na podstawie tablic firmy Deyrolle. Dużego formatu książka składa się z dwudziestu jeden, przemieszanych ze sobą i ciekawie dobranych botanicznych i zoologicznych plansz. Rysunki są piękne, kolorowe, bardzo szczegółowo i starannie zrobione. Do każdej z tablic przypisana jest strona z pomysłowymi zadaniami, grami i zabawami. Wszystko po to, aby utrwalić wiadomości oraz zachęcić do badania, poznawania i pokochania przyrody. Niebanalny pomysł na książkę edukacyjną to rzadkość, a gdy w parze z nim stoi  jeszcze świetne opracowanie graficzne, to nie ma się nad  czym zastanawiać, tylko brać, czytać i oglądać, oglądać, oglądać.

autorzy Anne-Flore Durand, Antonin Faure
przekład Michał Goreń
oprawa miękka, format 26×34 cm, 49 stron
Wydawnictwo Wytwórnia, 2016
książka dla dzieci w wieku 5+

Podobne książki:
kto kogo zjadam  tu jestesmym  narwancy-uwodzicielem  Anatomia farmym

 

2 responses

Dodaj komentarz