Bologna Ragazzi Award

Bologna Ragazzi Award to bardzo ważna, prestiżowa, międzynarodowa nagroda dla wydawcy za najciekawszą pod względem graficznym i edytorskim książkę dla dzieci, porównywana do filmowych Oskarów. Przyznawana w  kategoriach: „Fiction”, „Non Fiction”, „New Horizons”, „Opera Prima”, a od 1012 roku także w kategorii „Digital”. Wręczenie nagród odbywa się ostatniego dnia Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii.

Polskie książki ngrodzone i wyróżnione w konkursie BRA:
2012

Nagroda główna dla Wydawnictwa Wytwórnia w kategorii „Non Fiction” za „Wszystko gra” Anny Czerwińskiej-Rydel z ilustracjami Marty Ignerskiej.
2011

Wyróżnienie dla Wydawnictwa Dwie Siostry w kategorii „Non Fiction” za „Co z ciebie wyrośnie” Aleksandry i Daniela Mizielińskich.
Wyróżnienie dla Wydawnictwa Muchomor w kategorii „Opera Prima” za „Słoniątko” Adama Jaromira z illustracjami Gabrieli Cichowskiej.
2008

Nagroda główna dla Wydawnictwa Wytwórnia w kategorii „Fiction” za „Tuwim. Wiersze” w opracowaniu graficznym ilustratorów młodego pokolenia: Gosi Gurowskiej, Moniki Hanulak, Marty Ignerskiej, Agnieszki Kucharskiej-Zajkowskiej, Anny Niemierko, Gosi Urbańskiej i Justyny Wróblewskiej